12.03-18.03.2023

1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym sanktuarium po mszy św. o godz. 12.00 oraz o godz. 18.15, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W najbliższy wtorek, tj. drugi wtorek miesiąca, do naszego Sanktuarium na nabożeństwo o godz. 18.30 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła, osoby noszące szkaplerz. O godz. 19.00 Msza święta z kazaniem o tematyce anielskiej, a później krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
  3. Nowenna przed uroczystością św. Józefa (która w tym roku jest przeniesiona z niedzieli na poniedziałek 20 marca) jest odprawiana o godz. 18.30, a w piątek i niedzielę odpowiednio po Drodze Krzyżowej i po Gorzkich Żalach.
  4. Osoby, które zdecydowały się na udział w sierpniowej pielgrzymce do Lourdes, La Salette, Fatimy i innych sanktuariów europejskich proszone są o zapisywanie się w zakrystii do końca marca br.
  5. W piątek 24 marca Mszą Świętą o godzinie 19.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Bliższe informacje  dostępne są na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebook’u pod adresem Ekstremalna Droga Krzyżowa Miejsce Piastowe.
  6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.