19.03-25.03.2023

1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym sanktuarium po mszy św. o godz. 12.00 oraz o godz. 18.15, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Jutro przeniesiona z dziś uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – dzień szczególnej modlitwy za ojców. Solenizantom, a pośród nich są: arcybiskup senior Józef Michalik, ks. Józef Groński, ks. Józef Tyniec i ks. Józef Kmak życzymy obfitości Bożych łask i opieki św. Patrona.  Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni.
  3. W najbliższy piątek mszą świętą o godz. 19.00 rozpocznie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Bliższe informacje  dostępne są na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebook’u pod adresem Ekstremalna Droga Krzyżowa Miejsce Piastowe.
  4. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci - będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Msze św. w naszym sanktuarium jak w dzień powszedni z dodatkową o godz. 9.30.
  5. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
  6. Osoby, które zdecydowały się na udział w sierpniowej pielgrzymce do Lourdes, La Salette, Fatimy i innych sanktuariów europejskich proszone są o zapisywanie się w zakrystii do końca marca br.
  7. W sobotę 1 kwietnia po mszy świętej o 19.00 z naszego sanktuarium wyruszy marsz Papieski. Nasze wędrowanie rozpoczniemy od pomnika bł. Ks. Bronisława, do pomnika Jana Pawła II na lotnisko w Targowiskach. Wyruszymy z zapalonymi świecami, zniczami, odmawiając różaniec. Więcej informacji na stronie internetowej sanktuarium i profilu facebookowym.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.