16.04-22.04.2023

1. Dziś – Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez św. Jana Pawła II w 2000 roku. Zachęcamy do oddawania czci wizerunkowi Jezusa Miłosiernego, częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, a także codziennego praktykowania dzieł miłosierdzia – czynem, słowem i modlitwą. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy w obecności Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski, jest możliwość codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Serdecznie zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na wspólną modlitwę o godz. 15.00.
  2. W piątek po wieczornej mszy św. zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu do 21.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  4. Solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów. Teraz powstańmy i odmówmy Akt zawierzenia Miłosierdziu Bożemu:

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata!

Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.