30.04-06.05.2023

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium będą codziennie o godz. 18.30.
  3. W tym tygodniu, pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać godzinki ku czci św. Michała Archanioła, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 19.00 – msza święta.
  4. W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej. W naszym Sanktuarium jest to uroczystość odpustowa. Msze święte wg porządku niedzielnego.
  5. Zapraszamy maturzystów i ich bliskich do zgromadzenia się 3 maja o godz. 9.30 przy pomniku św. Jana Pawła II w Targowiskach, podejmując w drodze modlitwę zakończoną uroczystą mszą świętą odpustową w sanktuarium o godz. 11.00.
  6. W najbliższą sobotę, 6 maja, o godz. 17.30 rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa Fatimskie. Serdecznie zapraszamy!
  7. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego; czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;  piątek, 5 maja – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu;  sobota, 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  8. Michalickie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w organizowanych w czasie wakacji obozach nad morzem. W tym roku będzie to aż 6 turnusów, m.in. obóz windsurfingowy, muzyczny i fotograficzny. Więcej informacji na stronie: obozy.michalici.pl lub na plakatach przed kościołem.
  9. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nie zapominajmy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne w całym Chrystusowym Kościele.
  10. Jest najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  11. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo!