14.05-20.05.2023

1. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. W naszej modlitwie polecamy rolników i ogrodników.
  3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. Tradycja śpiewu Litanii do Loretańskiej przy kapliczkach sięga wielu pokoleń, dlatego, aby ja podtrzymać - chcemy serdecznie zaprosić na „Niedzielne Majówki z Maryją”. Zapraszamy rodziny z dziećmi i każdego z osobna - chociaż raz, jeśli nie możemy w tygodniu, aby przytulić się do serca Maryi i powiedzieć Jej  - Jestem, Pamiętam, Czuwam. W kolejne niedzielne wieczory: 14, 21 i 28 maja zapraszamy do wspólnego śpiewu majówki przy kapliczce Matki Bożej (jeśli będzie deszcz to w kościele), po nim Apel Jasnogórski.
  6. Centrum Duchowości Michalickiej zaprasza w dniach 26-28 maja na rekolekcje anielskie pt. Jak żyć w świecie duchów?, które poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz, redaktor dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Zapisy i informacje na stronie internetowej: rekolekcje.michalici.pl
  7. W dniach 1 - 2 lipca, ks. Proboszcz z Miejsca Piastowego organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Niepokalanowa. Cena pielgrzymki to 480zł. Pozostało tylko 10 wolnych miejsc. Natomiast w dniach od 11 do 24 sierpnia organizowana jest autokarowa pielgrzymka po Sanktuariach Europy. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy więc chętne osoby do skorzystania z możliwości wzięcia udziału w Europejskiej pielgrzymce. Wyjazd z Miejsca Piastowego. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii w naszym Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej w Miejscu Piastowym.
  8. Michalickie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w organizowanych w czasie wakacji obozach nad morzem. W tym roku będzie to aż 6 turnusów, m.in. obóz windsurfingowy, muzyczny i fotograficzny. Więcej informacji na stronie: obozy.michalici.pl
  9. Jest najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo!