28.05-03.06.2023

1. Dziś za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.
  2. Dziś po wieczornej mszy św. zapraszamy na ostatnie śpiewanie pieśni maryjnych przy figurze MB za kościołem.
  3. W środę święto Nawiedzenia NMP. Po mszy św. o 19 zapraszamy na kolejne spotkanie dla kobiet w sali misyjnej w domu zakonnym.
  4. W środę zakończymy nabożeństwa majowe. Od czwartku zapraszamy codziennie o godz. 18.30 na nabożeństwa czerwcowe.
  5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy w tym dniu o modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania. Szczególnie ogarnijmy modlitwą nowo wyświęconych w tym roku kapłanów i diakonów, aby ich posługa apostolska była pełna gorliwości.
  6. W piątek po wieczornej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21. Spowiedź w czasie dyżuru od 9 do 12 i od 15 do 17 oraz w czasie mszy św.
  7. W sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. O godz. 17.30 rozpoczniemy czerwcowe Nabożeństwo Fatimskie. Mszy św. o godz. 19.00 przewodniczyć będą nowowyświęceni kapłani z naszego Zgromadzenia. W tym miesiącu szczególnie modlimy się za młodzież – o ducha wiary oraz właściwe rozeznanie powołania życiowego.
  8. We wtorek przybywa do Polski ewangelizator z Kolumbii – Marino Restrepo. Jest to człowiek, który wiele lat temu, czekając na wyrok śmierci w amazońskiej dżungli, przeżył głębokie nawrócenie. Spotkanie z Martino w naszym sanktuarium w pierwszy wtorek czerwca, tj. 6 czerwca. Po mszy świętej o godz. 19.00 podzieli się on świadectwem swego nawrócenia, później będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.
  9. Marino Restrepo napisał książkę „Z mroku do światła”, którą będzie można nabyć po spotkaniu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  10. W następną niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  11. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Przyjmijcie na najbliższy tydzień błogosławieństwo Boże i z pomocą Maryi, Matki Kościoła, Oblubienicy Ducha Świętego, Pani Fatimskiej wypraszajmy dary Ducha Świętego, które odnowią oblicze naszej ziemi.