18.06-24.06.2023

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30.
  2. W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  3. W sobotę Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 12.00 jubileuszową mszę św. w 50 rocznicę święceń złoży ks. Adam Nitka. W naszej wspólnocie jest to także dzień imienin ks. Jana Seremaka, rektora sanktuarium i duszpasterza trzeźwości.
  4. Już po raz 8 organizowana jest na Jasnej Górze wspólna modlitwa ze św. Michałem Archaniołem. Zapraszamy wszystkich czcicieli, rycerzy, członków bractwa szkaplerznego św. Michała oraz sympatyków i przyjaciół naszego sanktuarium do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd z parkingu przed sanktuarium 1 lipca o godz. 6.00. Koszt 100 zł. Zgłoszenia w zakrystii.
  5. Od 1 do 14 lipca zapraszamy do udziału w kolejnej Pieszej Pielgrzymce Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. Więcej informacji dotyczących zapisów na plakacie. Jednocześnie wracamy się z prośbą o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z 13 na 14 lipca. Zgłoszenia w zakrystii.
  6. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nauki w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych, który jest częścią  kompleksu zakonnego w Miejscu Piastowym. Więcej informacji o naborze do szkoły na stronie: mzsp.pl
  7. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. zbiórka do puszki na pomoc mieszkańcowi Miejsca Piastowego ciężko poszkodowanemu w wypadku samochodowym.
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo!