25.06-01.07.2023

1. W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzą: ks. Paweł Wojakiewicz oraz ks. Piotr Sękowski. Wszystkim solenizantom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Patronów. W tym dniu przypada 51. rocznica poświęcenia naszego sanktuarium.
  2. Od poniedziałku kapłani i bracia z naszego Zgromadzenia będą odprawiać przy naszym Sanktuarium swoje doroczne rekolekcje zakonne.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Lipcowe nabożeństwo fatimskie, na które bardzo serdecznie zapraszamy w sobotę, rozpocznie się jak zwykle o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Mszy świętej o godz. 19.00 będą przewodniczyć tegoroczni jubilaci świętujący 25 – lecie święceń kapłańskich.
  4. Już po raz 8 organizowana jest na Jasnej Górze wspólna modlitwa ze św. Michałem Archaniołem. Zapraszamy wszystkich czcicieli, rycerzy, członków bractwa szkaplerznego św. Michała oraz sympatyków i przyjaciół naszego sanktuarium do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd z parkingu przed sanktuarium 1 lipca o godz. 6.00. Koszt 100 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po każdej mszy św.
  5. Od 1 do 14 lipca zapraszamy do udziału w kolejnej Pieszej Pielgrzymce Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. Trasa prowadzi z Warszawy do Miejsca Piastowego. Przez dwa tygodnie młodzież z całej Polski wyprasza łaskę trzeźwości w polskich rodzinach. Więcej informacji na plakacie. Zwracamy się z prośbą o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z 13 na 14 lipca. Zgłoszenia w zakrystii.
  6. Wójt Gminy Miejsce Piastowe oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki zapraszają na piknik rodzinny „Anielskie Wakacje”, który odbędzie się  w przyszłą niedzielę w parku w Miejscu Piastowym. Początek o godz. 14.00.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo!