09.07-15.07.2023

1. W czwartek, 13 lipca, przypada rocznica urodzin błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. W tym dniu przybywa do Miejsca Piastowego 39. Piesza Pielgrzymka Młodzieży która wędrując z Warszawy od grobu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, modli się o trzeźwość naszego narodu. Powitanie pielgrzymki w kościele parafialnym o godz. 15.00, u nas w sanktuarium pół godziny później. Natomiast Msza święta z udziałem pątników o 17.30 – serdecznie na nią zapraszamy. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby ktoś z was mógł przyjąć w swoim domu pielgrzymów na nocleg z czwartku na piątek. Zgłoszenia w zakrystii.
  2. W piątek po wieczornej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: wtorek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; środa, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; czwartek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; sobota, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  4. W ostatni poniedziałek miesiąca, tj. 31 lipca zapraszamy na 19. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą. Program słowno-muzyczny o godz. 17.30. O godz. 18.20 msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala. Homilię wygłosi Bp Tadeusz Bronakowski. Hasłem tegorocznego będą słowa: Ku trzeźwości z Kościołem.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – zachęcamy do nabywania i lektury. Solenizantom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów. Na kolejny, wakacyjny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.