06.08-12.08.2023

1. Dziś po mszach św. zbiórka na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii. Kwestę prowadzą upoważnieni wolontariusze. Jednocześnie informujemy, że 27 sierpnia o godz. 14.00 w Rymanowie-Zdroju w parku nad Czarnym Potokiem rozpocznie się festyn dobroczynny „w hołdzie prześladowanym chrześcijanom”, przez który w bieżącym roku organizatorzy pragną wesprzeć chrześcijan w Syrii.
  2. W sobotę, 12 sierpnia, o godz. 16 kolejne spotkanie Apostolstwa Trzeźwości.
  3. Przypominamy, że z działalnością Apostolstwa Trzeźwości przy naszym Sanktuarium łączy się także organizacja tzw. Wesela bez toastu. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce 26 sierpnia tj. w ostatnią sobotę miesiąca. Więcej informacji na stronie sanktuarium i na plakacie.
  4. W piątek po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00
  5. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w czwartek święto św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Klary.
  6. Gmina Miejsce Piastowe zaprasza 12 sierpnia na piknik wojskowy z okazji święta Wojska Polskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na stadionie przy ul. Dworskiej. Więcej szczegółów na plakacie.
  7. Solenizantom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów. Na kolejny, wakacyjny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.