01.03-07.03.2020

1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 18.00 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu – za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne dary w podejmowaniu walki ze złem. O godz. 19.00 Msza św. o św. Michale Archaniele.
  3. W dniach 20-22 marca w domu rekolekcyjnym sióstr michalitek i przy naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje dla uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz osób, które pragną pomagać zmagającym się z nałogiem alkoholu, narkotyków czy innych używek. Wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszych rodzin, serdecznie prosimy o modlitwę w tej intencji. Dokładne informacje umieszczone są na naszej stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  4. W pierwszy czwartek miesiąca, który przypada w tym tygodniu, polecajmy Jezusowi, Najwyższemu Kapłanowi, wszystkich kapłanów, aby posługa rekolekcyjna oraz sprawowanie sakramentu spowiedzi w okresie Wielkiego Postu były owocne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Jezusa za popełnione grzechy.
  6. W tym tygodniu obchodzimy także pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy fatimskie czuwanie modlitewne, które rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 19.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy cudownej Figury Matki Bożej.
  7. Przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz inne tytuły prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
  8. W środę, 4 marca, obchodzimy Święto św. Kazimierza, królewicza. W naszej wspólnocie zakonnej jest to dzień imienin ks. Kazimierza Rachwała i ks. Kazimierza Żaka. Im oraz wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Patrona.
  9. Pragniemy poinformować, że za dwa tygodnie rozpoczną się w naszej świątyni remonty związane z wymianą posadzki, instalacją ogrzewania podłogowego oraz restauracją ławek, dlatego od 16 marca Msze święte i inne nabożeństwa będą odprawiane w sali teatralnej pod kościołem. Wejście od strony nowo budowanej kaplicy św. Michała Archanioła.
  10. W związku z jubileuszem 100-lecia zatwierdzenia Zgromadzenia Michalitów przygotowywane są nowe stacje Drogi Krzyżowej, które zostaną umieszczone w istniejących na Placu Fatimskim kapliczkach. Są już wykonane w brązie cztery pierwsze stacje, które można obejrzeć wydrukowane na banerze przy wejściu do budowanej kaplicy św. Michała Archanioła. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć to szlachetne dzieło, to można tam także przeczytać informację o cegiełkach, które można nabyć w zakrystii lub sekretariacie domu zakonnego.
  11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na owocne przeżycie tego tygodnia.