10.09-16.09.2023

1. Dziś radujemy się z całym Kościołem Przemyskim wyniesieniem na ołtarze Czcigodnych Sług Bożych Wiktorii  i Józefa Ulmów oraz ich dzieci.  Krew męczenników jest nasieniem chrześcijan. Prośmy za wstawiennictwem nowych Błogosławionych o męstwo potrzebne do wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa.
  2. Dziś na placu kościelnym prowadzona jest zbiórka na pomoc w leczeniu ciężko chorego na neuroboreliozę.
  3. W dniach 15-17 września [piątek-sobota-niedziela] pod hasłem „Młodzi Michała Archanioła” odbędzie się przy naszym sanktuarium Michalickie Spotkanie Młodych, na które przybędą młodzi ludzie z różnych stron Polski. W związku z tym zamknięty będzie nasz parking. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia. W związku z tym wydarzeniem nie będzie piątkowej adoracji po wieczornej mszy św., natomiast zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę od godz. 23.00 do 6.00. Msza św. w niedzielę 17 września o godz. 9.30 będzie sprawowana przy ołtarzu fatimskim. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na stronie festiwalmocy.pl
  4. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium. Będziemy tę Uroczystość obchodzić od 23 września. W sobotę 23 września po mszy świętej odbędzie się już tradycyjnie procesja światła z figurą św. Michała Archanioła. W niedzielę 24 września o godz. 11.00 po mszy św. procesja z figurą świętego Michała Archanioła w otoczeniu dzieci przebranych za anioły.  W związku z tym, bardzo zachęcamy małe dzieci, aby tworzyły tego dnia orszak otaczający figurę świętego Michała w czasie procesji. Prośba jest skierowana przede wszystkim do rodziców i starszego rodzeństwa, którzy pomogą dzieciom w przebieraniu się za aniołów lub św. Michała Archanioła.
  5. W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie MB Bolesnej, w sobotę wspomnienie  św. Korneliusza i Cypriana.
  6. W tym tygodniu kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom i całej wspólnocie eucharystycznej życzymy Bożego błogosławieństwa. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.