Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

08.03-14.03.2020

Ogłoszenia

  1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
  2. We wtorek, 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana o godz. 18.30, a w niedzielę w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali.
  3. Przypominamy, że w dniach 20-22 marca w domu rekolekcyjnym sióstr michalitek i przy naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Są one skierowane nie tylko dla osób uzależnionych od alkoholu, ale także współuzależnionych. Dokładne informacje umieszczone są na naszej stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  4. W najbliższy czwartek, 12 marca, po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych, której temat brzmi: „Siedem przykazań Słowa Bożego, czyli jak praktycznie zastosować Słowo Boże w swoim życiu”. Katechezy głosi nasz współbrat ks. Roman Chyliński CSMA.
  5. Ojcowie Franciszkanie z Krosna zapraszają na II Rekolekcje dla mężczyzn, od 18 do 20 marca br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  6. Informujemy, że 27 marca Mszą świętą o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która w tym roku przebiega pod hasłem „Droga przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”. Będzie to już czwarta edycja tego wydarzenia na michalickiej Górce. Bliższe informacje są dostępne na stronie www.edk.org.pl oraz na facebook’u pod adresem „Ekstremalna Droga Krzyżowa Miejsce Piastowe”. Zapisy poprzez stronę internetową www.edk.org.pl
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch „Śladami świętych”, od 27 czerwca do 5 lipca. Opiekunem duchowym jest ks. Józef Tyniec, z naszej wspólnoty. U niego można także zasięgnąć więcej informacji.
  8. Pragniemy poinformować, że za tydzień rozpoczną się w naszej świątyni remonty związane z wymianą posadzki, instalacją ogrzewania podłogowego oraz restauracją ławek, dlatego od 16 marca Msze święte i inne nabożeństwa będą odprawiane w sali teatralnej pod kościołem. Wejście od strony nowo budowanej kaplicy św. Michała Archanioła.  
  9. W związku z jubileuszem 100-lecia zatwierdzenia Zgromadzenia Michalitów przygotowywane są nowe stacje Drogi Krzyżowej, które zostaną umieszczone w istniejących na Placu Fatimskim kapliczkach. Są już wykonane w brązie cztery pierwsze stacje, które można obejrzeć wydrukowane na banerze przy wejściu do budowanej kaplicy św. Michała Archanioła. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć to szlachetne dzieło, to można tam także przeczytać informację o cegiełkach, które są do nabycia w zakrystii lub sekretariacie domu zakonnego. 
  10. Wszystkim kobietom, solenizantom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Na owocne przeżycie tego tygodnia przyjmijmy błogosławieństwo Boże.