17.09-23.09.2023

1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 Niedziela Zwykła – 17 września 2023

2. Od piątku pod hasłem „Młodzi Michała Archanioła” przy naszym sanktuarium trwa michalickie spotkanie młodych. We wspólnocie z różnych stron naszej Ojczyzny gromadzi się młodzież, by przy św. Michale Archaniele – modlić się, bawić, podejmować trudne refleksje i wzajemnie umacniać się na drodze życia chrześcijańskiego.
  3. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki; w środę wspomnienie świętych Andrzeja Kim Teonga i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza; w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.
  4. W środę - o godz. 18.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Michała Archanioła. W czasie nowenny jest możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła. Przypominamy, że przy naszym sanktuarium działa wspólnota honorowej straży św. Michała Archanioła skupiająca czcicieli św. Michała Archanioła oraz tych, którzy przyjęli jego szkaplerz. Serdecznie zapraszamy do wstępowania do tej Wspólnoty. W sobotę 23 września na mszy św. o godz. 19.00 uroczyście przyjmiemy kolejnych członków do tej wspólnoty. Chęć wstąpienia do tej wspólnoty prosimy zgłaszać ks. Janowi Seremakowi. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości odpustowych.
  5. W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w Centrum Duchowości Michalickiej sympozjum nt. Święty Michał Archanioł w literaturze pięknej i folklorze. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na stronie: michalici.pl
  6. Za tydzień uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium. W sobotę po mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się procesja światła z figurą św. Michała Archanioła. W niedzielę o godz. 10.30 – godzinki ku czci Św. Michała Archanioła.  O godz. 11.00 msza święta, po niej, tak jak w poprzednich latach - procesja z figurą świętego Michała Archanioła do 9 stacji w otoczeniu dzieci przebranych za anioły. Zachęcamy dzieci, aby tworzyły tego dnia orszak otaczający figurę naszego patrona w czasie procesji.
  7. W uroczystość św. Michała Archanioła 29 września msze św. w naszym sanktuarium wg porządku niedzielnego.
  8. Zapraszamy kobiety różnego stanu do udziału w rekolekcjach: „Jak pięknie być kobietą”, przy naszym sanktuarium w dniach 29.09 – 01.10. Więcej informacji i na plakacie.
  9. Wszystkim solenizantom, pielgrzymom i całej wspólnocie eucharystycznej życzymy Bożego błogosławieństwa.