24.09-30.09.2023

1. Do czwartku o godz. 18.30 odprawiamy nowennę przed liturgicznym świętem Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, które obchodzone jest 29 września [piątek]. W tym dniu w naszym sanktuarium msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na Eucharystię o godz. 11.00 przybędzie pielgrzymka dowódców służb mundurowych naszego województwa oraz ich współpracowników.

2. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w środę - św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Wacława; w sobotę św. Hieronima.
  3. Centrum Duchowości Michalickiej w Miejscu Piastowym zaprasza na „Rekolekcje z Aniołami”, które w dniach od 6 do 8 października poprowadzi ks. Mateusz Szerszeń. Informacje i zapisy na stronie internetowej rekolekcje.michalici.pl
  4. Zapraszamy kobiety różnego stanu do udziału w rekolekcjach: „Jak pięknie być kobietą”, przy naszym sanktuarium w dniach 29.09 – 01.10. Więcej informacji i na plakacie.
  5. W niedzielę rozpoczniemy październik, w którym oddajemy cześć Matce Bożej przez odmawianie Różańca świętego. Przypominamy, że za odmówienie jednej cząstki tej modlitwy: w kościele, wspólnocie rodzinnej lub sąsiedzkiej – można uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30.
  6. Informujemy, że w dniach 20-22 października planowane są Rekolekcje Trzeźwościowe, których ostateczny program będzie przekazany na spotkaniu Apostolstwa Trzeźwości w drugą sobotę miesiąca, czyli 14 października.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom, życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki św. Michała Archanioła i Aniołów Pańskich. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.