15.10-21.10.2023

1. Obchodzimy XXIII Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą młodych ludzi pochodzących z ubogich rodzin.
  2. Dziś o godz. 12.00 w Centrum Pracy z Młodzieżą (w tzw. Domu u Ojca) zapraszamy na pełną humoru  bajkę edukacyjną „Prot i Filip”. Więcej informacji na plakacie.
  3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o 18.30.
  4. Ośrodek troski o rodzinę zaprasza do udziału w zbiórce pluszaków do świątecznych paczek dla dzieci z Kamerunu. Nowe i małe zabawki można składać w zakrystii lub koło księgarni. Więcej informacji na plakacie.
  5. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Jadwigę Śląską, we wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę - św. Łukasza Ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego.
  6. Za tydzień rozpoczniemy tydzień misyjny i szczególną modlitwę w intencji misji i misjonarzy.
  7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przeżywając tajemnicę obcowania świętych, modlimy się szczególnie za naszych zmarłych, mając nadzieję, że dostąpią oni lub już dostąpili szczęścia wiecznego. W listopadzie będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Wypominki listopadowe i roczne można składać w zakrystii.
  8. W dniach 27-29 października organizujemy warsztaty dla małżeństw i rodzin: „Szczęśliwe małżeństwo – szczęśliwa rodzina”. Informacje dotyczące programu i zgłoszeń na plakacie i stronie internetowej sanktuarium.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom, życzymy błogosławionej niedzieli. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.