29.10-04.11.2023

1. Przed kościołem młodzież z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych rozprowadza znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje.
  2. We wtorek kończymy październikowe nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do kontynuowania tej modlitwy w listopadzie, upraszając Miłosierdzia Bożego dla zmarłych. Różaniec połączony z wypominkami codziennie o godz. 18.20.
  3. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę, a na cmentarzu o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych, natomiast w dzień zaduszny jak w dzień powszedni. Przez cały miesiąc odprawiane będą msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami. Po wypełnieniu można je składać w zakrystii lub sekretariacie.
  4. Od 1 do 8 listopada wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, w pozostałe dni – odpust cząstkowy, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Do warunków koniecznych należy: pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach ojca świętego.
  5. W czwartek dzień zaduszny. Msze św. jak w dzień powszedni.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w czasie dyżuru spowiedniczego od 9 do 12 oraz od 15 do 17, oraz w czasie każdej mszy św. Serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę, które rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  7. Wyjątkowo comiesięczne spotkanie Apostolstwa trzeźwości działającego przy naszym Sanktuarium będzie w najbliższą sobotę tj. 4 listopada o godz. 16.00.
  8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór zaduszkowy.
  9. 7 listopada (wtorek) w naszym sanktuarium odbędzie się jeden z etapów diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację rodziny Ulmów. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17.00 konferencją na temat rodziny Błogosławionych Ulmów oraz troski o pokoleniowy przekaz wiary w rodzinach. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin, o godz. 18.00 msza święta której przewodniczyć będzie Abp Adam Szal. Podczas Eucharystii zostaną przekazane relikwie błogosławionych do poszczególnych parafii naszego dekanatu. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy. W związku z tym intencje mszalne zamówione na 7 listopada o godz. 19.00 zostaną odprawione o godz. 18.00. Mszy św. o godz. 19.00 nie będzie.
  10. Kawiarnia Gargano obchodzi swoje pierwsze urodziny. Za tydzień zapraszamy na degustację pizzy oraz kawę i michalicką kremówkę w urodzinowej cenie po 2 zł.
  11. Ruszyły zapisy na Zimowiska organizowane przez Michalickie duszpasterstwo młodych. W ofercie przygotowano aż 5 turnusów obozów zimowych w kraju i za granicą. Szaleństwo na stoku🏂⛷, niezapomniane wycieczki przez mroźne tereny, kuligi i ognisko 🔥 na zimowej polanie, baseny termalne, gry i zabawy. Nie zabraknie też czasu na codzienne spotkanie z Panem Bogiem. Zapisy i wszelkie informacje na stronie: https://obozy.michalici.pl/
  12. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam owocnie przeżyć ten pełen zadumy nad ludzkim życiem nadchodzący tydzień.