03.12-09.12.2023

1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Uczestnicę we wspólnocie Kościoła”.
  2. Codziennie o godz. 18.30 nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. Msze święte roratnie w naszym Sanktuarium będą odprawiane: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 zapraszamy na śpiew godzinek ku św. Michała Archanioła, a następnie nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, połączoną z modlitwą o uwolnienie od uzależnień i zniewoleń. Po nabożeństwie o godz. 19.00 msza św. Zapraszamy.
  5. Ośrodek Troski o Małżeństwo i Rodzinę zaprasza na adwentowe środy dla rodzin. Początek w najbliższą środę; o godz. 19.00 msza św., a bezpośrednio po niej (ok. 19.30) konferencja. Więcej informacji na plakacie i w Internecie.
  6. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym sanktuarium o 6.30, 12.00 i 19.00. O godz. 18.30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem w intencji poczętych dzieci i ich matek. Na Mszy św. o godz. 19.00 będzie okazja podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Ks. Proboszcz z Miejsca Piastowego zaprasza wszystkich w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na godzinę łaski dla całego świata od godz. 12.00.
  8. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na ogrzewanie sanktuarium.
  9. W sobotę, 9 grudnia, o godz. 16.00 spotkanie Apostolstwa Trzeźwości. O godz. 17.00 msza św., a po niej spotkanie mikołajkowe. Zapraszamy dzieci, należące do Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej.
  10. Michalickie duszpasterstwo młodzieży zaprasza do udziału w organizowanych zimowiskach. Więcej informacji na stronie www.obozy.michalici.pl
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.
  12. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia czasu Adwentu i głębokiego przygotowania serc na przyjście Pana. Na tę duchową drogę przyjmijcie Boże błogosławieństwo.