17.12-23.12.2023

1. Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie o godz. 18.30, a w Wigilię Bożego narodzenia po mszy św. o godz. 9.30.
  2. Najwspanialszym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia jest sakrament spowiedzi. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź w czasie każdej mszy św i dyżuru spowiedniczego od 9 do 12 i od 15 do 17. W czwartek, piątek i sobotę spowiadamy od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 19.00. W czasie świąt spowiedzi nie będzie. Dokładny plan wywieszony jest na drzwiach świątyni.
  3. W niedzielę, 24 grudnia nie będzie mszy św. o godz. 19.00. Pasterka o północy, natomiast w uroczystość Bożego Narodzenia i święto świętego Szczepana tzn. 25 i 26 grudnia, msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym.
  4. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na ogrzewanie sanktuarium. Bóg zapłać za składane ofiary.
  5. W wigilię imieniny obchodzi ks. Adam Nitka życzymy mu Bożej łaski i zdrowia.
  6. Nasze sanktuarium po raz pierwszy przyłącza się do akcji paczuszka dla maluszka. Celem ogólnopolskiej akcji jest wsparcie dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce. Pod chórem znajduje się choinka pod którą można zostawiać artykuły higieniczne takie jak: kremy, szampony, mydła, żele do kąpieli, proszki i płyny do prania oraz artykuły chemii gospodarczej. Szczegóły na bombkach i na plakacie. W tym roku wspieramy dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży oraz ośrodek interwencji kryzysowej w Górnie.
  7. Życzymy wszystkim głębokiego przygotowania serc na przyjście Pana. Na tę duchową drogę przyjmijcie Boże błogosławieństwo.