24.12-30.12.2023

1. Dziś obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. o godz. 19.00. Zachęcamy do zachowania pięknej tradycji postu w dzień wigilii Bożego Narodzenia.
  2. Świętowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego, rozpoczniemy o północy mszą  świętą, zwana Pasterką. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt tzn. 25 i 26 grudnia, w porządku niedzielnym.
  3. W środę w liturgii święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, a w czwartek – święto św. Młodzianków, męczenników.
  4. Nasze sanktuarium włączyło się do ogólnopolskiej akcji „paczuszka dla maluszka”. Jej celem jest wsparcie dzieci w domach samotnej matki. Pod chórem znajduje się choinka pod którą można zostawiać artykuły higieniczne oraz artykuły chemii gospodarczej. Szczegóły na bombkach i na plakacie.
  5. W sobotę 30 grudnia siostry Michalitki zapraszają do udziału w świętowaniu 87. rocznicy śmierci Matki Anny Kowarek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek. O godz. 16.30 w kaplicy domu generalnego msza św. o rychłą beatyfikację i cud uzdrowienia za wstawiennictwem Czcigodnej Służebnicy Bożej. Po mszy św. wspólne kolędowanie.
  6. Za tydzień niedziela Świętej Rodziny i zakończenie roku Pańskiego 2023.  Porządek nabożeństw do południa bez zmian. Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Nie będzie mszy św. o godz. 19.00.
  7. Nowy Rok przywitamy mszą św. o północy. W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki msze św. w porządku niedzielnym. Tego dnia za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duch, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Proboszcz parafii Miejsce Piastowe informuje, że: od środy do soboty włącznie od godz. 9.00 odbędzie się wizyta duszpasterska ulic: w środę – Krośnieńska – cała, w czwartek – Jana Pawła II – cała, w piątek – Dukielska – cała, w sobotę – Markiewicza – cała.
  9. Na radosne spotkania przy wigilijnym stole oraz przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.