17.03-23.03.2024

1. Dziś o godz. 18.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa w piątki po mszy św. o godz. 12.00 oraz o godz. 18.15.
  2. Nowenna przed uroczystością św. Józefa odprawiana codziennie w czasie wieczornego nabożeństwa o godz. 18.30.
  3. Dziś w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych dzień otwarty. Od godz. 16 można zapoznać się z szeroką ofertą dydaktyczną. Będzie możliwość wejścia do najciekawszych pomieszczeń takich jak: pracownie petrochemiczne, astrofizyki, biologii i mikrobiologii, nowej hali sportowej, astrobazy. Będą w nich oczekiwać nauczyciele - gospodarze pomieszczeń, którzy chętnie zaprezentują pracownie oraz ich możliwości edukacyjne.
  4. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. jak w dzień powszedni. W naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzą: ks. Józef Groński, ks. Józef Tyniec, ks. Józef Kmak. Solenizantów polecamy waszym modlitwom oraz życzymy im Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa.
  5. Od czwartku do soboty w naszym sanktuarium odbędą się coroczne rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Poprowadzi je ks. prof. dr hab. Tomasz Dutkiewicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O godz. 19.00 msza św. z kazaniem, po mszy św. konferencja druga w Centrum Pracy z Młodzieżą. Szczegóły na plakatach oraz stronach sanktuarium i MZSP.
  6. W przyszłą niedzielę w ramach akcji Krośnieńskie Pola Nadziei uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Miejscu Piastowym będą prowadzić kwestę na rzecz hospicjum w Krośnie. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm w czasie każdej mszy św. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki będą głoszone w czasie mszy św. o godz. 12.00 i 19.00.

Na trud wielkopostnej przemiany duchowej przyjmijcie błogosławieństwo Boże.