22.03-28.03.2020

1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Starajmy się uczestniczyć w tych nabożeństwach poprzez transmisje radiowe, telewizyjne bądź internetowe.
  2. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym dniu możemy także podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – przez 9 miesięcy odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca z prośbą, by Bóg-Dawca Życia zachował od zagłady dziecko, którego narodziny zagrożone są aborcją.
  3. W czwartek, 26 marca, przypada wspomnienie Patrona archidiecezji przemyskiej, św. Dobrego Łotra.
  4. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i nakazem, by w jednym miejscu nie gromadziło się więcej niż 50 osób, od dzisiaj aż do odwołania w niedziele odprawiamy dwie dodatkowe Msze święte – o 12.30 i 17.00. Informacje są uaktualniane na naszej stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  5. Komunikat rzecznika Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: „W związku z pandemią wirusa, tegoroczna EDK we wcześniej zaplanowanych terminach stanie się drogą w wymiarze duchowym”. Przy naszym sanktuarium tegoroczna EDK była zaplanowana na najbliższy piątek, 27 marca – nie będzie jednak żadnego oficjalnego czy wspólnego rozpoczęcia. Jeśli ktoś chce wyruszyć na trasę, niech uczyni to indywidualnie.
  6. Rozpoczęły się prace remontowe naszej świątyni związane z wymianą posadzki, instalacją ogrzewania podłogowego oraz odnowieniem ławek, dlatego Msze święte i inne nabożeństwa są odprawiane w sali teatralnej pod kościołem. Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Puchalskiemu za nagłośnienie sali, a strażakom z Miejsca Piastowego i kilku mężczyznom za pomoc w demontażu i wyniesieniu ławek.
  7. W związku z jubileuszem 100-lecia zatwierdzenia Zgromadzenia Michalitów przygotowywane są nowe stacje Drogi Krzyżowej, które zostaną umieszczone w istniejących na Placu Fatimskim kapliczkach. Są już wykonane w brązie cztery pierwsze stacje. Gdyby ktoś chciał wesprzeć to szlachetne dzieło przez zakup cegiełek, to będziemy bardzo wdzięczni.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania nowych numerów prasy katolickiej.
    Wszystkim życzymy wiele ufności w Boże Miłosierdzie i pokoju serca. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo