Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

29.03-04.04.2020

Ogłoszenia

  1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Starajmy się uczestniczyć w tych nabożeństwach poprzez transmisje radiowe, telewizyjne bądź internetowe.
  2. Polecajmy w tym tygodniu szczególnie młodzież, która od piątku do niedzieli miała mieć w Błażowej szczególny czas wspólnej modlitwy i wielkopostnej refleksji. Z powodu pandemii wirusa spotkanie zostało odwołane.     
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Obrzęd pobłogosławienia palm będzie na każdej Mszy świętej. 
  4. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i nakazem, by w jednym miejscu nie gromadziło się więcej niż 5 osób, dzisiaj i w następną niedzielę odprawiamy Msze święte od 6.30 – co 45 minut, do 12.30 i po południu o 17.00 i 19.00. Informacje są uaktualniane na naszej stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  5. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.    
  6. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez środki medialne w nabożeństwach i przede wszystkim we Mszy świętej. Łączmy się również w tym trudnym czasie na modlitwie różańcowej w godzinie Apelu Jasnogórskiego. 
  7. Na korytarzu przed salą teatralną znajdują się nowe numery prasy katolickiej.
  8. Wszystkim życzymy wiele ufności w Boże Miłosierdzie i pokoju serca. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.