05.04-11.04.2020

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które jest szczytem całego roku liturgicznego naszej wiary katolickiej.
    W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W tym dniu, wspominając ustanowienie sakramentu kapłaństwa, szczególnie modlimy się za kapłanów oraz prosimy o święte i liczne powołania do służby Bożej. O taką modlitwę prosimy Was wszystkich, abyśmy posługę apostolską spełniali z gorliwością i na wzór Jezusa Dobrego Pasterza.
    Liturgię Wielkiego Piątku, na cześć Męki Pańskiej, rozpoczniemy o godz. 18.15 Drogą Krzyżową. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu zaczyna się także nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
    Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00.
  3. Ze względu na epidemię koronawirusa zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym za pomocą środków masowego przekazu: telewizji, internetu czy radia..
  4. Podobnie jak w poprzednią niedzielę, także dzisiaj odprawiamy Msze święte od godz. 6.30 – co 45 minut, do 12.30 i po południu o 17.00 i 19.00.
  5. Natomiast w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza święta [bez procesji rezurekcyjnej] o godz. 6.00, poprzedzona adoracją przy Grobie Pańskim od godz. 5.00. Pozostałe Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Informacje są uaktualniane na naszej stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  6. Na korytarzu przed salą teatralną znajdują się nowe numery prasy katolickiej.
  7. Wszystkim życzymy wiele ufności w Boże Miłosierdzie i pokoju serca. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.