Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

12.04-18.04.2020

Ogłoszenia

  1. Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym sanktuarium będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się Nowenną odprawianą codziennie o godz. 18.30.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane podczas adoracji Krzyża Pana Jezusa, przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.
  5. Przy wyjściu, na korytarzu, znajdują się nowe numery prasy katolickiej – zachęcamy do nabywania i lektury.
  6. W imieniu wszystkich michalitów żyjących i posługujących w Miejscu Piastowym pragnę złożyć Wam, kochani Przyjaciele naszego sanktuarium, najlepsze życzenia świąteczne i podziękować za Waszą obecność, modlitwy i wszelką pomoc świadczoną naszej wspólnocie, zwłaszcza teraz, w tych trudnych chwilach. Miniony czas Wielkiego Postu i Święta Wielkanocne skłaniają nasze serca do głębszej refleksji nad sensem chrześcijańskiego życia i jego zanurzeniem w zbawczym „oceanie Miłosierdzia Bożego”. W tym roku szczególnie prosimy Jezusa o Jego miłosierdzie nad światem. Pierwszym darem Zmartwychwstałego Pana jest pokój. Boże miłosierdzie pokonuje zamknięte drzwi. Pan odnajduje nas tam, gdzie jesteśmy pozamykani w czterech ścianach naszych lęków. Jak bardzo potrzebujemy tego spotkania z Nim! Pomimo trudnego czasu epidemii koronawirusa, dążmy „do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi”. Błogosławionych, pełnych nadziei i pokoju Świąt Wielkanocnych!  
  7. Solenizantom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów. Na nadchodzący, radosny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.