Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

26.04-02.05.2020

Ogłoszenia

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zechciejmy w tym tygodniu sięgnąć do Księgi Pisma świętego – jest to najważniejsza Księga naszego chrześcijańskiego życia.
 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
  * środa, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy;
  * sobota, 2 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu obchodzimy odpust w naszym sanktuarium. Msze święte w porządku niedzielnym.
 3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Bardzo zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej w gronie rodzinnym.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, 2 maja, o godz.17.30 modlitwą różańcową rozpoczynamy tegoroczne czuwania fatimskie, później Droga Krzyżowa, a o godz. 19.00 główna Msza święta. Nabożeństwo będzie transmitowane prze Radio Fara i internetową telewizję.
 5. Na korytarzu przy wyjściu z kaplicy znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zachęcamy do lektury.
 6. W kościele sanktuaryjnym cały czas trwa remont. Do tej pory wymieniono instalacje elektryczne i nagłośnieniowe. W minionym tygodniu została zrobiona wylewka na nowym ogrzewaniu podłogowym, a za dwa tygodnie rozpoczną się prace związane z układaniem granitowej posadzki. Trwa ocieplanie strychu nad kościołem i renowacja ławek. Dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie.    
 7. Na owocne przeżycie Tygodnia Biblijnego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.