10.05-16.05.2020

1. Trwają nabożeństwa majowe – w naszym sanktuarium codziennie o godz. 18.30. Zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej w gronie rodzinnym.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * środa, 13 maja – wspomnienie NMP Fatimskiej; jest to 103. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie;
    * czwartek, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła;
    * sobota, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  3. W czwartek, 14 maja, przypada 60. rocznica święceń kapłańskich współbrata z naszej wspólnoty ks. Józefa Różyckiego. Został on wyświęcony na kapłana przez ówczesnego biskupa krakowskiego Karola Wojtyłę, dziś św. Jana Pawła II. Razem z ks. Józefem wychwalajmy Boga w Trójcy Świętej Jedynego za ten piękny jubileusz.
  4. W przedsionku znajdują się nowe numery katolickich tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  5. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i opieki naszych patronów. Na najbliższy tydzień przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.