24.05-30.05.2020

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W następną niedzielę – Zielone Świątki, czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tego dnia nowenną odprawianą codziennie o godz. 18.30, a także całonocnym czuwaniem, które rozpocznie się o godz. 21.00 w najbliższą sobotę i potrwa do 6.00 rano. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie, by błagać o moc Ducha Świętego dla każdego nas i całego Kościoła. Chrystus obiecał: „Kto pragnie, ten otrzyma”. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.
  2. Wczoraj w Krakowie czterej nasi współbracia michalici zostali wyświęceni na kapłanów, a jeden na diakona. Polecamy ich waszej modlitwie, aby pozostali wierni powołaniu kapłańskiemu, podejmując z gorliwością służbę dla chwały Pana Boga i dla pożytku wiernych.
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * wtorek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana;
    * piątek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  4. Jeszcze przez ten tydzień trwają nabożeństwa majowe – w naszym sanktuarium codziennie o godz. 18.30. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  5. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów – bądźcie pełni nadziei, ufając we wszystkim Panu. Na najbliższy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.