31.05-06.06.2020

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kieruje naszą uwagę na Tego, który „od Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie chrztu i bierzmowania. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu "O Stworzycielu Duchu, przyjdź".
  2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej. W naszym sanktuarium odprawiamy o godz. 6.30, 12.00 oraz 19.00.
  3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy wtorek miesiąca, dlatego zapraszamy na Godzinki ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo czerwcowe z modlitwą o uwolnienie od uzależnień i zniewoleń oraz Msza święta. Starajmy się docenić niezwykły dar Bożej Opatrzności, jakim jest to sanktuarium. Wobec fali zła, które uderza w nas codziennie, modlitwa do św. Michała Archanioła, Patrona w walce ze złem jest nam wszystkim bardzo potrzebna. We wspólnocie Honorowej Straży św. Michała Archanioła, która się tworzy i działa przy naszym sanktuarium, dla wszystkich jest miejsce. Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy w tym dniu o modlitwę w intencji kapłanów, zwłaszcza tych nowo wyświęconych, oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.30 rozpoczynamy czerwcowe Nabożeństwo Fatimskie, któremu będą przewodniczyć nowo wyświęceni kapłani z naszego Zgromadzenia. Jeśli pogoda pozwoli, nabożeństwo będziemy odprawiać na zewnątrz przy ołtarzu fatimskim.
  6. Dzisiaj kończymy nabożeństwa majowe, a od jutra rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  8. Informacja z Poradni Rodzinnej: "Narzeczonych, którzy pragną przygotować się do sakramentu małżeństwa, zapraszamy na katechezy przedślubne do Poradni Rodzinnej przy naszym sanktuarium 8 czerwca [poniedziałek] na godz. 16.00".
  9. W najbliższy piątek, 5 czerwca, zostają wznowione "Wieczory Uwielbienia Pana", czyli adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej do godz. 21.00. Zapraszamy.
  10. Jutro, 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom życzymy pięknego wzrastania w mądrości, łaskach u Boga i ludzi. Nasza wspólnota zakonna jest wiekowo dosyć zaawansowana, ale kiedyś też byliśmy dziećmi. Jutro rano na naszej stronie: sanktuarium.michalici.pl ukaże się krótki artykuł i zdjęcia niektórych współbraci z naszej wspólnoty z czasów dzieciństwa i wczesnej młodości. Jeśli ktoś rozpozna wszystkich i napisze, to może wylosować cenną nagrodę. Popatrzcie jutro na stronę...
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wielu łask Bożych i opieki patronów. W naszej wspólnocie zakonnej, w środę 3 czerwca, dzień imienin obchodzi ks. Leszek Cioch, od wielu lat służący w sanktuarium. Polecamy go waszej pamięci modlitewnej. Przyjmijcie błogosławieństwo Boże na najbliższy tydzień i z pomocą Maryi, Oblubienicy Ducha Świętego, powierzmy ufnie naszą chrześcijańską codzienność Miłosierdziu Bożemu.