28.06-04.07.2020

1. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to również dzień rozpoczęcia rekolekcji zakonnych w naszym klasztorze. Prosimy o modlitwę, byśmy ten czas umocnił nasze serca do wierności Bogu i Kościołowi.
  2. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Lipcowe nabożeństwo fatimskie, na które bardzo serdecznie zapraszamy, w szczególny sposób będzie poświęcone modlitwie za wspólnotę Kościoła. Rozpoczynamy jak zwykle o godz. 17.30 modlitwą różańcową, a o godz. 19.00 Mszę świętą odprawi i homilię wygłosi biskup pomocniczy z Przemyśla Krzysztof Chudzio.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek obchodzimy Święto św. Tomasza Apostoła.
  5. Poradnia Rodzinna przy naszym Sanktuarium organizuje KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE, czyli bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa, które poprowadzi kapłan i doradcy rodzinni. Najbliższy termin katechez to: 4-5 lipca oraz 11-12 lipca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  6. Dobiegają końca pewne etapy prac remontowych w naszym sanktuarium: układanie posadzki i ocieplenie pionowe przyziemi kościoła. W najbliższych dniach rozpoczniemy ostatni etap: malowanie świątyni. Prosimy o modlitwę, by tym wysiłkom towarzyszyło zawsze Boże błogosławieństwo, a wszystkim, którzy wspierają materialnie te prace niech dobry Bóg hojnie wynagrodzi.
  7. Ogłoszenie z parafii: Ks. proboszcz Andrzej Mroczkowski z Miejsca Piastowego organizuje w dniach od 13 do 18 lipca br. Pielgrzymkę autokarową na Litwę, a także po Warmii i Mazurach. W programie zwiedzanie takich miejsc jak: Wilno i Ostra Brama, Kowno, Troki, Sokółka znana z cudu eucharystycznego, sanktuaria maryjne w Różanymstoku, Świętej Lipce, Gietrzwałdzie i Licheniu oraz Świebodzin ze słynną Figurą Chrystusa Króla. Koszt – 1250 zł i 40 euro. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
  8. Przy wyjściu z kaplicy, na korytarzu, znajduje się prasa katolicka: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz najnowszy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg.
  9. Na owocne przeżywanie wakacyjnego czasu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.