Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

05.07-11.07.2020

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu, w środę 8 lipca, wspominamy św. Jana z Dukli, patrona przemyskiej archidiecezji i szczególnego patrona naszej okolicy. Natomiast w sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy. Otoczmy modlitwą papieża-seniora Benedykta XVI.     
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego zapraszamy na Godzinki ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od uzależnień i uzdrowienie duszy i ciała. O godz. 19.00 – Msza święta. Starajmy się docenić ten niezwykły dar Bożej Opatrzności, jakim jest to Sanktuarium. Wobec fali zła, które uderza w naszą codzienność, modlitwa do św. Michała Archanioła, patrona duchowej walki, jest nam wszystkim bardzo potrzebna. We wspólnocie Honorowej Straży św. Michała Archanioła, która istnieje przy naszym Sanktuarium, jest miejsce dla wszystkich Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy!    
  3. Tradycyjnie, w ostatni poniedziałek lipca, będziemy przeżywać XVI Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. Mszy świętej będzie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal, natomiast homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski z Łomży. Nasze sanktuarium w ramach Apostolstwa Trzeźwości podejmowanego w Polsce, jest traktowane jako jedno z głównych miejsc tego duszpasterstwa. To wyróżnienie wypływa z charyzmatu pozostawionego nam przez bł. ks. Bronisława Markiewicza – apostoła trzeźwości. Niech wspólna modlitwa o trzeźwość narodu będzie wyrazem chrześcijańskiej odpowiedzialności za walkę ze zniewoleniem alkoholowym.
  4. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają remont naszej świątyni. Położona już została posadzka i w tym tygodniu rozpocznie się malowanie ścian.  
  5. Przy wyjściu z kaplicy, na korytarzu, znajduje się prasa katolicka: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy numer dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
  6. Na owocne przeżywanie wakacyjnego czasu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.