12.07-18.07.2020

1. Jutro, 13 lipca, przypada 178. rocznica urodzin bł. ks. Bronisława Markiewicza. W tym dniu przybywa do Miejsca Piastowego 36. Piesza Pielgrzymka Młodzieży, która modli się o trzeźwość naszego narodu. Pątnicy nawiedzą najpierw kościół parafialny, później klasztor sióstr michalitek, a o godz. 16.00 odbędzie się uroczysta Msza święta w naszym sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.
  2. Tradycyjnie, w ostatni poniedziałek tego miesiąca, czyli 27 lipca, będziemy przeżywać XVI Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam, Radio Maryja oraz archidiecezjalne Radio i Telewizję FARA. O godz. 17.00 zawiązanie wspólnoty z grup Apostolstwa Trzeźwości oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem abpa Adama Szala. Nasze Sanktuarium, dzięki działaniom Apostolstwa Trzeźwości podejmowanym w Polsce, traktowane jest jako jedno z głównych miejsc tego duszpasterstwa. To wyróżnienie wypływa z charyzmatu pozostawionego przez bł. ks. Bronisława Markiewicza – apostoła trzeźwości. Niech wspólna modlitwa o trzeźwość narodu będzie wyrazem chrześcijańskiej odpowiedzialności za walkę ze zniewoleniem alkoholowym. Bardzo prosimy o przekazywanie tej informacji swoim bliskim i znajomym.
  3. W najbliższy poniedziałek, 13 lipca, o godz. 16.00 w Poradni Rodzinnej odbędą się Katechezy Przedślubne dla narzeczonych.
  4. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta;
    * środa, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
    * czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel;
    * sobota, 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
  5. Przy wyjściu z kaplicy, na korytarzu, znajdują się najnowsze numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
  6. Na owocne przeżywanie wakacyjnego czasu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.