26.07-01.08.2020

1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, które wczoraj przeżywaliśmy, dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów, a zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Jutro w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać XVI Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam, Radio Maryja oraz archidiecezjalne Radio FARA. O godz. 17.00 zawiązanie wspólnoty z grup Apostolstwa Trzeźwości oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja. Pół godziny później program słowno-muzyczny pt. „Wolność jest w nas”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem abpa Adama Szala, z homilią bpa Tadeusza Bronakowskiego z Łomży. Ze względu na tę uroczystość, intencje mszalne gregoriańskie będą odprawione rano o godz. 6.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota sierpnia. Pokutne czuwanie fatimskie rozpoczniemy o 17.30 modlitwą różańcową. Przy udziale przedstawicieli Robotniczego Ruchu Solidarność, ofiarujemy naszą modlitwę w intencji Ojczyzny. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył wikariusz generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Rafał Kamiński.
  4. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * środa, 29 lipca – wspomnienie św. Marty;
    * piątek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana;
    * sobota, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają remont naszej świątyni, który powoli dobiega końca.
  6. W związku z plotkami, że „u michalitów w Miejscu Piastowym panuje koronawirus”, chcemy poinformować, że w naszym klasztorze – wśród tych, którzy posługują w sanktuarium, nie ma żadnego zarażonego zakonnika i nikt nie przebywa na kwarantannie.
  7. Niechaj na najbliższy tydzień towarzyszy nam Boże błogosławieństwo!