02.08-08.08.2020

1. We wtorek, 4 sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. Prosimy o modlitwę, aby nasza posługa duszpasterska w tym Sanktuarium była owocna.
    Jest to jednocześnie pierwszy wtorek miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła, noszących jego szkaplerz, na Godzinki ku czci Księcia Wojsk Anielskich o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz Msza święta o 19.00.
  2. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.
  4. Wczoraj rozpoczął się miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Modląc się i podejmując różne wyrzeczenia, a szczególnie abstynencję od alkoholu na rzecz otrzeźwienia naszego społeczeństwa – przyczyniajmy się do zwycięstwa nad tym uzależnieniem narodowym.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają remont naszej świątyni. Prace powoli dobiegają końca i mamy nadzieję od najbliższej niedzieli sprawować liturgię już w głównym sanktuarium. W związku z tym nie będzie już Mszy świętych o 12.30 i 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli małżeństwo: Elżbietę i Bogdana Porembskich, którzy należą do grupy organizatorów Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”, jaki odbędzie się w Rymanowie Zdroju w ostatnią niedzielę sierpnia. Posłuchamy ich świadectwa i będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na ten cel.
    W tym miejscu dziękujemy za ofiary zebrane w minioną niedzielę przy okazji święcenia pojazdów mechanicznych. Była to kwota 4.500 zł i 15 euro, którą przeznaczyliśmy na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  7. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – zachęcamy do nabywania i lektury.
  8. Solenizantom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych, opieki patronów i dobrego wakacyjnego odpoczynku. Módlmy się za rolników i o dobrą pogodę na czas zbiorów. Niechaj błogosławieństwo Boże towarzyszy nam na każdy dzień.