Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

09.08-15.08.2020

Ogłoszenia

 1. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Rozważając tajemnicę Jej wniebowzięcia, postarajmy się w modlitwie podziękować Matce Bożej za wszystkie wyproszone dla nas u Miłosiernego Boga dary i łaski. W tym dniu po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. W obecnym czasie, gdy na nowo odkrywamy dobrodziejstwo ziołolecznictwa, powinniśmy w obrzędzie poświęcenia przyniesionych przez nas ziół i kwiatów wyrazić wdzięczność Panu Bogu i prosić o Jego błogosławieństwo w korzystaniu z tych dobrodziejstw. Przeżywając jednocześnie 100. rocznicę Cudu nad Wisłą, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie oraz w intencji Wojska Polskiego.
 2. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej Mszę świętą o godz. 11.00 odprawi przełożony generalny naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk, by podziękować Panu Bogu za Jego błogosławieństwo i szczęśliwe zakończenie prac remontowych w naszym sanktuarium. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za włączenie się w to dzieło, które niech będzie na większą chwałę Boga.
 3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
  * poniedziałek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  * wtorek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  * piątek, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbegi, kapłana i męczennika.
 4. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – zachęcamy do nabywania i lektury.
 5. Teraz oddamy głos Państwu Elżbiecie i Bogdanowi Porembskim, którzy należą do grupy organizatorów Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”, jaki odbędzie się w Rymanowie Zdroju w ostatnią niedzielę sierpnia. Posłuchajmy z uwagą ich słów, a po zakończonej liturgii będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na ten cel.