23.08-29.08.2020

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła;
    * środa, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej;
    * czwartek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki;
    * piątek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
    * sobota, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. Przypominamy, że w następną niedzielę, 30 sierpnia, w Rymanowie Zdroju odbędzie się Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”, rozpoczęcie o 14.00, a szczegółowy program jest umieszczony przy wyjściu z kościoła.
  3. Zachęcamy do nabywania i lektury najnowszych numerów prasy katolickiej: tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, pisma poświęconego aniołom i życiu duchowemu.
  4. Wczoraj została umieszczona nowa, w brązie wykonana XI stacja Jubileuszowej Drogi Krzyżowej „Przybicie Pana Jezusa do krzyża”. Zapraszamy do obejrzenia – podobnie będą wyglądały pozostałe stacje.
  5. Wszystkim solenizantom, pielgrzymom życzmy wielu łask. Na owocne przeżywanie ostatnich dni wakacyjnych i urlopowych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.