30.08-05.09.2020

1. We wtorek, 1 września, przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli św. Michała Archanioła, noszących jego szkaplerz, na Godzinki ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą uwolnienia od uzależnień i zniewoleń oraz Msza święta o 19.00. Po Eucharystii ci, którzy pragną należeć do wspólnoty Honorowej Straży św. Michała Archanioła, mogą zgłosić się do ks. Jana Seremaka, aby w dzień patronalny tego Sanktuarium uroczyście przyjąć oznaki przynależności. W tym dniu, wspominając wybuch drugiej wojny światowej, modlimy się o pokój dla całego świata.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca września. W tym dniu, 5 września, w czasie nabożeństwa fatimskiego, przy udziale górników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego z województwa podkarpackiego, członków Honorowej Straży św. Michała Archanioła oraz wszystkich jego Czcicieli, będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców, aby nowy rok szkolny był czasem właściwej formacji intelektualnej, społecznej i duchowej młodego pokolenia. Rozpocznijmy ten nowy czas wysiłków uczniowskich z pomocą łaski Bożej wypraszanej przede wszystkim w przyjęciu sakramentów: spowiedzi i Komunii świętej. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz. Rozpoczęcie nabożeństwa fatimskiego o godz. 17.30 modlitwą różańcową i Drogą Krzyżową.
  3. W piątek, 11 września, na kilka dni przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, Mszą świętą o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która nie mogła się odbyć w Wielkim Poście z powodu koronawirusa. Tegoroczne hasło brzmi: „Droga przebaczenia. Wyjdź z mroku do nowego życia”. Będzie to już czwarta edycja tego wydarzenia na michalickiej „Górce”. Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku pod adresem: Ekstremalna Droga Krzyżowa Miejsce Piastowe”. Zapisy poprzez stronę internetową www.edk.org.pl
  4. Dwa zaproszenia z naszej Gminy:
    * na uroczystą Mszę świętą dożynkową, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 6 września, o godz. 10.30 we Wrocance;
    * oraz na kolejny seans kina plenerowego – w czwartek, 3 września, o godz. 20.15 w parku dworskim w Miejscu Piastowym wyświetlony zostanie film pt. „Gurgacz – kapelan wyklętych”. W razie niepogody projekcja filmu odbędzie się w sali teatralnej przy naszym Sanktuarium. Wstęp bezpłatny.
  5. Zachęcamy do lektury najnowszych numerów prasy katolickiej: tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
  6. Wszystkim solenizantom, pielgrzymom, a przede wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny, życzymy Bożego błogosławieństwa.