06.09-12.09.2020

1. W najbliższy wtorek, 8 września, oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie, rozważając tajemnicę Jej Narodzenia. W czasie Mszy św. o godz. 19.00 będzie okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ta forma przeciwstawiania się cywilizacji śmierci, dopuszczającej zabijanie poczętego życia, jest bardzo owocna.
  2. W sobotę, 12 września, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. W Krośnie – uroczystość NMP Murkowej, głównej Patronki miasta.
  3. W naszym Sanktuarium zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła, która dla michalitów jest inauguracją Roku Jubileuszowego z racji 100. rocznicy kanonicznego zatwierdzenia naszego Zgromadzenia.
    Tę uroczystość będziemy obchodzić 26 i 27 września. W sobotę, 26 września, po Mszy świętej w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się już tradycyjnie procesja światła z Figurą św. Michała Archanioła do Sanktuarium. W niedzielę, 27 września, o godz. 10.30 – Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła i konferencja duchowa. O godz. 12.00 uwielbienie Boga za dar 100-lecia Zgromadzenia. Tak jak w poprzednich latach będzie procesja z Figurą św. Michała Archanioła do 9 stacji, w otoczeniu dzieci przebranych za aniołów.  W związku z tym bardzo zachęcamy małe dzieci, aby tworzyły tego dnia orszak otaczający Figurę Księcia Aniołów w czasie procesji. Prośba jest skierowana przede wszystkim do rodziców i starszego rodzeństwa, aby pomogli dzieciom w przebraniu się za aniołów lub św. Michała Archanioła. Szczególnie serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 13.00, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio z udziałem biskupów diecezji, w których pracują księża michalici. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Polonia. Wtedy także odbędzie się poświęcenie nowej kaplicy św. Michała Archanioła oraz stacji Jubileuszowej Drogi Krzyżowej. Ważna informacja – nie ma w tym dniu, czyli 27 września, Mszy świętej o godz. 11.00.
  4. W piątek, 11 września, na kilka dni przed Świętem Podwyższenia Krzyża, Mszą świętą o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która nie mogła się odbyć w Wielkim Poście z powodu koronawirusa. Tegoroczne hasło brzmi: „Droga przebaczenia. Wyjdź z mroku do nowego życia”. Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku pod adresem: „Ekstremalna Droga Krzyżowa Miejsce Piastowe”. Zapisy poprzez stronę internetową.
  5. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił w naszym Sanktuarium ks. Roman Tupaj, michalita, proboszcz z Młochowa, gdzie buduje nową świątynię ku czci św. Michała Archanioła. Na ten cel będzie zbierał ofiary do puszek – prosimy o hojne wsparcie tego dzieła.
  6. Ogłoszenie społeczne: sołtys Miejsca Piastowego Piotr Frydrych zwołuje zebranie wiejskie w dniu 11 września br. (piątek) w Szkole Podstawowej w Miejscu Piastowym. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Spotkanie dotyczy różnych spraw, ważnych dla naszego sołectwa.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.