13.09-19.09.2020

1. Jutro, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a we wtorek, 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Te dwie tajemnice naszego chrześcijańskiego życia powinny wpłynąć na gorliwą modlitwę w czasie przypadających w tym tygodniu Kwartalnych Dni Modlitw w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.
  2. W piątek, 18 września, przeżywamy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Za jego wstawiennictwem módlmy się w intencji polskiej młodzieży, aby nie utraciła swej godności chrześcijańskiej.
  3. Przypominamy, że zbliża się uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium, która dla michalitów jest inauguracją Roku Jubileuszowego z racji 100. rocznicy kanonicznego zatwierdzenia naszego Zgromadzenia.
    Tę uroczystość będziemy obchodzić 26 i 27 września. W sobotę, 26 września, po Mszy świętej w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się już tradycyjnie procesja światła z Figurą św. Michała Archanioła do Sanktuarium. W niedzielę, 27 września, o godz. 10.30 – Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła i konferencja duchowa. O godz. 12.00 uwielbienie Boga za dar 100-lecia Zgromadzenia. Tak jak w poprzednich latach będzie procesja z Figurą św. Michała Archanioła do 9 stacji, w otoczeniu dzieci przebranych za aniołów.  W związku z tym bardzo zachęcamy małe dzieci, aby tworzyły tego dnia orszak otaczający Figurę Księcia Aniołów w czasie procesji. Prosimy rodziców i starsze rodzeństwo, aby pomogli dzieciom w przebraniu się za aniołów lub św. Michała Archanioła.
    Szczególnie serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 13.00, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio z udziałem biskupów diecezji, w których pracują księża michalici. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Polonia. Wtedy także odbędzie się poświęcenie nowej kaplicy św. Michała Archanioła oraz stacji Jubileuszowej Drogi Krzyżowej. Ważna informacja – nie ma w tym dniu, czyli 27 września, Mszy świętej o godz. 11.00.
  4. W następną niedzielę o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością patronalną naszego Sanktuarium ku św. Michała Archanioła. Podczas każdego dnia nowenny, na zakończenie nabożeństwa, będzie możliwość poświęcenia i przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła. Pragniemy również przypomnieć, że przy naszym Sanktuarium istnieje wspólnota Honorowej Straży św. Michała Archanioła skupiająca w swych szeregach czcicieli św. Michała Archanioła oraz tych, którzy przyjęli jego szkaplerz. Serdecznie zapraszamy do wstępowania do tej Wspólnoty. W wigilię uroczystości patronalnej, 26 września, podczas Mszy św. o godz. 19.00, pragniemy uroczyście przyjąć kolejnych członków do tej Wspólnoty.
  5. W najbliższą sobotę, 19 września, o godz. 16.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie Apostolstwa Trzeźwości.
  6. Otrzymaliśmy podziękowanie od Komitetu Organizacyjnego Festynu „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”, w którym jest m.in. napisane: W tym roku Festyn poświęcony był problemowi handlu ludźmi i niewolnictwu. Podczas kwesty w Sanktuarium w Miejscu Piastowym, 9 sierpnia, zebraliśmy kwotę 2 819 zł. Dziękujemy również za wpłaty, które wpłynęły na nasze konto bankowe. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na działanie schroniska w Nairobi.
  7. Jeszcze raz przypominamy, że dzisiaj na wszystkich Mszach świętych kazania głosi ks. Roman Tupaj, michalita, proboszcz z Młochowa, gdzie buduje nowy kościół ku czci św. Michała Archanioła. Na ten cel po Mszy świętej będzie on zbierał ofiary do puszek – prosimy o hojne wsparcie tego dzieła. Radosnego dawcę miłuje Bóg.
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.