Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

20.09-26.09.2020

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła, która łączy się z inauguracją Roku Jubileuszowego z racji 100. rocznicy zatwierdzenia Zgromadzenia Michalitów. W sobotę, 26 września, po Mszy świętej w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się już tradycyjnie procesja światła z Figurą św. Michała Archanioła do Sanktuarium. W niedzielę, 27 września, o godz. 10.30 – Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła i konferencja duchowa. O godz. 12.00 uwielbienie Boga za dar 100-lecia Zgromadzenia. Tak jak w poprzednich latach będzie procesja z Figurą św. Michała Archanioła do 9 stacji, w otoczeniu dzieci przebranych za aniołów, dlatego bardzo prosimy, aby dzieci przybyły na godz. 12.00 – zachęcamy je do utworzenia tego dnia pięknego orszaku otaczającego Figurę Księcia Aniołów w czasie procesji. Rodziców i starsze rodzeństwo prosimy o pomoc dzieciom w przygotowaniu strojów anielskich lub św. Michała Archanioła. Szczególnie serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 13.00, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio z udziałem biskupów diecezji, w których pracują księża michalici. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Polonia i Radio Fara. Wtedy także odbędzie się poświęcenie nowej kaplicy św. Michała Archanioła oraz stacji Jubileuszowej Drogi Krzyżowej. Ważna informacja – nie ma w przyszłą niedzielę, czyli 27 września, Mszy świętej o godz. 11.00. 
  2. Dzisiaj [w niedzielę], o godz. 18.30 rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Michała Archanioła, patrona naszego Sanktuarium. W czasie nowenny będzie możliwość poświęcenia i przyjęcia szkaplerza Księcia Aniołów. Przypominamy, że przy naszym Sanktuarium istnieje Wspólnota Honorowej Straży św. Michała Archanioła, do której serdecznie zapraszamy nowych członków. W czasie Nowenny prosimy o zgłaszanie ks. rektorowi Janowi Seremakowi swojej decyzji wstąpienia do Wspólnoty, ponieważ w najbliższą sobotę, 26 września, podczas Mszy św. o godz. 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się ceremonia uroczystego przyjęcia chętnych.
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
    * środa, 23 września – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny;
  4. Ks. Roman Tupaj, michalita, proboszcz z Młochowa, który przed tygodniem głosił kazania, serdecznie dziękuje za ofiary złożone do puszek: 7 270 złotych i 25 euro, przeznaczone na budowę nowego kościoła ku czci św. Michała Archanioła w Młochowie.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka: tygodniki „Niedziela" i „Gość Niedzielny” oraz michalicki dwumiesięcznik „Któż jak Bóg". Zachęcamy do nabywania i lektury.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom przybywającym do naszego sanktuarium życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.