27.09-03.10.2020

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszym Sanktuarium centralną uroczystość ku czci św. Michała Archanioła, która jest jednocześnie rozpoczęciem roku Jubileuszowego 100-lecia zatwierdzenia naszego Zgromadzenia. Mszy św. o godz. 13.00 przy ołtarzu fatimskim będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennaccio. Zapraszamy do duchowej łączności z nami dzięki transmisji w TV Polonia lub TV i Radio Fara.
  2. Jeszcze dziś i jutro o godz. 18.30 nowenna przed uroczystością świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, którą przeżywamy we wtorek 29 września. W naszym sanktuarium w tym dniu porządek Mszy świętych jak w niedzielę. O godz. 18.00 śpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a o godz. 19.00 Mszy świętej będzie przewodniczył przełożony generalny michalitów ks. Dariusz Wilk.
  3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym oddajemy cześć Matce Bożej przez odmawianie Różańca świętego. Przypominamy, że za odmówienie jednej cząstki Różańca świętego – w kościele, we wspólnocie rodzinnej lub sąsiedzkiej, można uzyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.  W sobotę będziemy przeżywać ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczyło Wyższe Seminarium Duchowne naszego Zgromadzenia na czele z rektorem ks. Stanisławem Kalisztanem i ojcem duchownym ks. Marcinem Kałwikiem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy od godziny 17.30, a o 19.00 Msza św. i procesja światła z Figurą Matki Bożej.
  5. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: poniedziałek – św. Wacława, męczennika; środa – św. Hieronima; czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek – Świętych Aniołów Stróżów.
  6. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz michalicki dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom przybywającym do naszego sanktuarium życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.