Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

04.10-10.10.2020

Ogłoszenia

 1. Kończymy w dniu dzisiejszym tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za przeżycie w modlitwie i pokucie, w tym trudnym czasie pandemii, każdego nabożeństwa. Matce Bożej Fatimskiej w Jej cudownej figurze zawierzamy nasze michalickie wspólnoty oraz wszystkie rodziny i pielgrzymów. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej, szczególnie w tym miesiącu, zaś w następne pierwsze soboty miesiąca, starajmy się uczestniczyć w czuwaniu, które będzie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Pragniemy zwrócić uwagę na łaskę możliwości uzyskania w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, a więc stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego.
 3. W następną niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na fundusz stypendialny Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Kalendarz liturgiczny:
  * poniedziałek, 5 października – wspomnienie św. Siostry Faustyny;
  * środa, 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła oraz noszących jego szkaplerz na Godzinki ku czci naszego Patrona o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec połączony z modlitwą o uwolnienie od uzależnień i zniewoleń oraz Msza święta o 19.00. Po Mszy świętej możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
 6. W najbliższy piątek, 9 października, o godz. 17.30 w sali teatralnej pod kościołem – w ramach programu Wieczór z Niepodległą – odbędzie się spektakl teatralny „Nie odchodź mnie”. Na to wydarzenie kulturowe zaprasza Wójt Gminy Miejsce Piastowe i Gminny Ośrodek Kultury, wstęp wolny.
 7. W dniach 17-18 października, jeżeli nie będzie utrudnień związanych z pandemią, przy naszym Sanktuarium odbędą się 2-dniowe rekolekcje dla uzależnionych od alkoholu, dla współuzależnionych oraz osób, które pragną pomagać osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków i innych używek. Wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszych rodzin, serdecznie prosimy o modlitwę w tej intencji.
 8. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom przybywającym do naszego sanktuarium życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.