11.10-17.10.2020

1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – dla zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin.
  2. We wtorek, 13 października, dzień szczególnej modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do udziału w czuwaniu w kaplicy cudownej figury Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu wspominamy również bł. Honorata Koźmińskiego.
  3. W czwartek wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa, a w piątek – św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu, 42 lata temu na Stolicę Piotrową został wybrany św. Jan Paweł II. Za jego wstawiennictwem wypraszajmy wiele łask dla naszych rodzin i całej Ojczyzny.
  4. W sobotę wspominamy św. Ignacego Anticheńskiego.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium odprawiamy codziennie o godz. 18.30.
  6. Od najbliższego czwartku, 15 października, rozpoczynamy nowy cykl Katechez dla Dorosłych, których temat brzmi: „Żyć Ewangelią to żyć Chrystusem”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 19.00, a zaraz po niej konferencja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Katechezy prowadzi ks. Roman Chyliński – michalita. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła albo na kartkach, które znajdują się tam, gdzie prasa katolicka.
  7. Jeżeli nie będzie utrudnień w związku z pandemią, w dniach 17-18 października, przy naszym Sanktuarium odbędą się 2-dniowe rekolekcje dla uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz tych, którzy pragną pomagać osobom dotkniętym nałogami. Do środy będzie podjęta ostateczna decyzja, a ci, którzy uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach otrzymają informację drogą telefoniczną. Wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszych rodzin, prosimy o modlitwę w tej intencji.
  8. Ogłoszenie społeczne: sołtys wsi Miejsce Piastowe zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 16 października [piątek], o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej w sali gimnastycznej – wejście od strony parku. Celem spotkania będzie podjęcie decyzji o przeznaczeniu pozostałych środków finansowych funduszu sołeckiego za rok 2020.
  9. Niechaj nasi błogosławieni Patroni towarzyszą nam na każdy dzień i wypraszają Boże błogosławieństwo.