18.10-24.10.2020

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach, modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy. Polecamy Wam szczególnie  michalitów i michalitki, którzy pracują na misjach w Ameryce Południowej i Środkowej, w Afryce i Oceanii. Każde wsparcie naszych misjonarek i misjonarzy jest bardzo ważne.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia. Dzisiaj wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę. Modlimy się za służbę zdrowia, której jest on patronem;
    * poniedziałek, 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
    * czwartek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
    * sobota, 24 października – wspomnienie bł. Jana Balickiego, kapłana.
  3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przeżywając tajemnicę obcowania świętych, modlimy się w tym dniu za naszych zmarłych, mając nadzieję, że i oni dostąpią lub już dostąpili szczęścia wiecznego. W listopadzie będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami. Wypominki listopadowe i roczne prosimy zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  4. Wszystkim życzymy wiele ufności w Boże Miłosierdzie i pokoju serca. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.