25.10-31.10.2020

1. W najbliższą niedzielę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Przeżywając tajemnicę obcowania świętych, modlimy się w tym dniu również za naszych zmarłych, mając nadzieję, że i oni dostąpią lub już dostąpili szczęścia wiecznego. Po południu, o godz. 14.00, zostanie odprawiona Msza święta na cmentarzu, a następnie procesja i modlitwy za zmarłych.
  2. W listopadzie będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Wypominki listopadowe i roczne prosimy składać w zakrystii albo na furcie klasztornej.
  3. W czwartek, 22 października, w wieku 85 lat odszedł do wieczności nasz współbrat ks. Czesław Oczoś, który od 2008 roku przebywał w tutejszym domu zakonnym. Jego pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 12.00. Ks. Czesław został pochowany w zakonnym grobowcu michalitów na cmentarzu w Miejscu Piastowym. Polecamy go waszym modlitwom.
  4. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka – najnowszy numer dwumie-sięcznika „Któż jak Bóg”, a także tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  5. W środę, 28 października, obchodzimy święto apostołów – Judy Tadeusza i Szymona. W naszej wspólnocie zakonnej jest to dzień imienin ks. Tadeusza Grzymka, kierownika księgarni. Jemu oraz wszystkim solenizantom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych, odwagi i pokoju serca, a także opieki patronów. Na ostatni tydzień października przyjmijcie Boże błogosławieństwo.