01.11-07.11.2020

1. Uroczystość Wszystkich Świętych, którą dzisiaj przeżywamy jest dla nas okazją do zyskiwania odpustów dla naszych zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca świętego. Przy braku zachowania powyższych warunków, uzyskujemy odpust cząstkowy. W tym roku, z racji zamknięcia cmentarzy od 31 października do 2 listopada oraz ograniczeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa, decyzją Stolicy Apostolskiej odpusty te możemy zyskiwać przez cały miesiąc.
    Odpust zupełny to darowanie kar wynikających z popełnionych grzechów, chociaż w spowiedzi świętej dokonało się oczyszczenie z grzechu. Tak więc odpust zupełny jest wielkim darem dla zmarłych. Starsi i chorzy oraz zobowiązani do pozostania w domu w tym czasie, powinni się łączyć duchowo z modlącymi się na cmentarzu, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz wzbudzić sobie brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Każdego dnia można zyskać w listopadzie odpust zupełny tylko jeden raz, ofiarując go za zmarłą osobę.
    W listopadzie w naszym Sanktuarium będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki wystawione są na stoliku z prasą katolicką. Wypominki listopadowe i roczne prosimy składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  2. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej o 14.00 na cmentarzu.
  3. Jutro Dzień Zaduszny. W naszym Sanktuarium Msze święte o 6.30, 12.00 i 19.00.
  4. W środę, 4 listopada, w liturgii wspominamy św. Karola Boromeusza.
  5. Zakończyliśmy październikowe nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do kontynuowania tej modlitwy w listopadzie, prosząc o szczęście wieczne dla zmarłych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w piątek o Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy i znieważanie świętych miejsc, czyli kościołów. Bardzo serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę, które rozpoczyna się nabożeństwem o godz. 18.30, później Msza święta o 19.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Podejmując prośbę Maryi z objawień fatimskich, będziemy się modlić za dusze w czyśćcu cierpiące.
  7. We wtorek serdecznie zapraszamy członków Honorowej Straży św. Michała Archanioła, wszystkich Czcicieli św. Michała Archanioła oraz noszących jego szkaplerz, na Godzinki ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18.00; nabożeństwo różańcowe za zmarłych będzie połączone z modlitwą o uwolnienie od wszelkich zniewoleń i uzależnień. O godz. 19.00 Msza święta o św. Michale Archaniele.
  8. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka – najnowszy numer dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, a także tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  9. Na wszelkie dobre wysiłki w dążeniu do świętości, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.