15.11-21.11.2020

1. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  2. W naszym Sanktuarium odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 18.30. Przez cały listopad o godz. 19.00 odprawiana jest za tych zmarłych Msza święta gregoriańska.
  3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
    * poniedziałek – Matki Bożej Miłosierdzia [Ostrobramskiej];
    * wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej;
    * środa – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
    * piątek – św. Rafała Kalinowskiego;
    * sobota – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  4. W najbliższy czwartek, 19 listopada, po Mszy świętej wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych z cyklu „Żyć Ewangelią to żyć Chrystusem”. Temat: „Ewangelia wg św. Marka. Osiemnaście cudów, czyli Pan Jezus nas uzdrawia”. Po konferencji – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Katechezy prowadzi ks. Roman Chyliński, michalita.
  5. Przypominamy, że również w dolnym kościele, gdzie znajduje się nagłośnienie, można uczestniczyć w liturgii – tam również będzie udzielana Komunia święta podczas Eucharystii.
  6. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych i opieki Patronów, a na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.