22.11-28.11.2020

1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wspominając wydarzenie sprzed czterech lat, jakie miało miejsce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Wtedy to został wypowiedziany Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Odmawiamy dzisiaj Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, mając możliwość zyskać w ten sposób odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji ojca świętego, wystrzeganie się grzechu.  Jeżeli mamy możliwości, zechciejmy dzisiejszą adoracją Najświętszego Sakramentu, która ma miejsce codziennie w naszym Sanktuarium między godziną 15.00-19.00, podziękować za dary i łaski otrzymane od Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Króla.
  2. W następną niedzielę, 29 listopada, o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dlatego w ostatnich dwóch dniach listopada nie będzie wspólnego różańca za zmarłych polecanych w Wypominkach. Zachęcamy do odmówienia indywidualnie tej modlitwy.
  3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu.
  4. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i lektury.
  5. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych i opieki Patronów. Idźmy ufnie i z odwagą za Chrystusem naszym Królem, a na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.