29.11-05.12.2020

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Hasło to kieruje naszą uwagę na Eucharystię. W istocie Eucharystia jest streszczeniem i podsumowaniem całej naszej wiary. Ona jest w centrum życia Kościoła; dzięki Eucharystii, Kościół... odradza się ciągle na nowo – tak poucza nas Benedykt XVI w Adhortacji Sacramentum caritatis.
  2. W okresie Adwentu w naszym Sanktuarium są odprawiane roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Z racji pierwszego wtorku miesiąca, przypadającego 1 grudnia, serdecznie zapraszamy członków Honorowej Straży św. Michała Archanioła, wszystkich Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła oraz noszących jego szkaplerz na Godzinki do czci Księcia Aniołów o godz. 18.00, a także modlitwę o uwolnienie od nałogów i uzależnień. O godz. 19.00 Msza święta o św. Michale Archaniele.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 19.00 czuwanie modlitewne w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  6. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to dzień imienin proboszcza z Miejsca Piastowego ks. Andrzeja Mroczkowskiego, a w naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzi ks. Andrzej Wątroba i br. Andrzej Zimny – polecamy ich waszej życzliwej pamięci w modlitwie;
    * czwartek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
    * piątek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie – będą zbierane ofiary do puszek na pomoc temu Kościołowi.
  8. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Sanktuarium.
  9. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i lektury. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na 2021 rok, natomiast tygodnik „Niedziela” zawiera płytę CD z „Niecodziennymi rekolekcjami”.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych i opieki Patronów. Na owocne, pełne tęsknoty przeżywanie Adwentu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.