06.12-12.12.2020

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie – zechciejmy również okazać pomoc materialną temu Kościołowi. Ofiary zbierane po Mszach świętych do puszek przeznaczone będą na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku, gdzie duszpasterzują michalici.
  2. We wtorek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem w intencji poczętych dzieci i ich matek. Na Mszy św. o godz. 19.00 będzie okazja podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego oraz modlitwa nad tymi, którzy już podjęli to duchowe dzieło i proszą Pana Boga o wytrwanie w tym zobowiązaniu.
  3. W oparciu o prywatne objawienie, z dniem 8 grudnia, związana jest tzw. „Godzina Łaski” od 12.00 do 13.00. W naszym Sanktuarium sprawowana jest wtedy Msza święta. Zachęcamy do modlitwy w tym czasie nie tylko w kościele, ale również w domu.
  4. Najwspanialszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia jest spowiedź święta. Nie odkładajmy skorzystania z tego sakramentu na ostatnią chwilę. Niech adwentowe dni przeżyte w stanie łaski uświęcającej wypełnią nasze najważniejsze przygotowanie do Świąt Narodzenia Pana.
  5. W ostatnie dni Adwentu, od 21 do 23 grudnia, w naszym Sanktuarium podczas wieczornych Mszy świętych będą głoszone nauki rekolekcyjne, jako przygotowanie do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 21. Będzie wtedy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. Przypominamy, że okresie w Adwentu w naszym Sanktuarium są odprawiane roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00, natomiast we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30. Postarajmy się chociaż kilka razy być obecni na tej szczególnej Mszy świętej, w której wzywa się wstawiennictwa Niepokalanej Matki.
  7. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Sanktuarium.
  8. Na owocne przeżywanie Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.